HiSky angajează Specialist în siguranța zborurilor

24.05.2021

Compania HiSky este în căutarea unui coleg nou pentru Departamentul Siguranța Zborurilor. Pot aplica persoane care au studii superioare in management sau într-un domeniu legat de aviație. Licența de pilot, mecanic de bord, dispecer de zbor sau experiența echivalentă, va reprezenta un avantaj.

Aptitudini: disciplina, lucru in echipa, atenție, perseverență, atitudine loială;

Cunoștințe de limbă: engleză ;

Abilități de operare PC;

Posibilitatea de a se deplasa Infara tarii In scop de serviciu;

Sarcini și responsabilități principale ale postului:

Persoana selectată va monitoriza problemele de siguranță, va asista Directorul Sistemului de Management al Sigurantei Zborurilor în investigarea evenimentelor aviatice, incidentelor, accidentelor, va acționa ca expert în probleme de siguranță, va ajuta la dezvoltarea Sistemului de Management a Sigurantei Zborurilor si de implememtare a programului de identificare a pericolelor și prevenire a riscurilor și va face recomandări pentru îmbunătățirea siguranței zborurilor

Condiții de muncă:

  • Program de muncă conform legislației muncii;
  • Pachet social deplin;
  • Salariu motivant;
  • Colectiv tânăr, amabil și sociabil;
  • Avansarea în cariera;

Persoanele interesate pot expedia CV-ul pe adresa info@hisky.aero sau fiodor.jovmir@hisky.aero pina la data de 5 iunie.