HiSky angajează Manager Logistică

29.05.2021

Compania aeriană HiSky angajează Manager Logistică pentru oficiul din Chișinău. Pot aplica persoane care au studii superioare în domeniul logistic sau alte studii relevante

Cerințe:

  • Studii superioare (economie/transport/tehnice);
  • Cunoașterea avansată a limbii engleze
  • Cunoaşterea legislaţiei în domeniu;
  • Cunoaşterea sistemelor de operare pe calculator: Windows, MS Word, MS Excel, MS Outlook, Internet
  • Permis de conducere categoria B

Responsabilități:

  • Monitorizează efectuarea la timp a comenzilor privind bunurile de aviaţie necesare
  • Efectuează controlul aprovizionarii la timp în depozite a pieselor de schimb și materialelor
  • Examinează proiectele contractelor cu furnizorii de piese de schimb şi cu organizaţiile de reparaţie
  • Monitorizează transportarea pieselor de la furnizor până în momentul devamării
  • Negociază prețul cu furnizorii pentru a primi oferta avantajoasă
  • Asigură justificarea facturilor primite pentru procurarea pieselor de la furnizor
  • Efectuează controlul facturilor primite spre plată pentru achiziționarea bunurilor de aviație și exercită evidenţa facturilor achitate şi neachitate
  • Determină necesitatea la achiziţionarea sau repararea componentelor de aviaţie în termen prescris pentru a evita staţionarea tehnicii de aviaţie
  • Ține controlul corespondenţei de pretenţii (litigii) la încălcarea obligaţiilor din contract de către furnizori, coordonează modificările perioadei de livrare, schimbarea articolelor de completare
  • Menține corespondența cu furnizorii aprobați și mereu întocmește legături cu furnizori noi
  • Monitorizează primirea pieselor la vamă duce corespondența și asigură informația necesară pentru efectuarea devamării
  • Asigurarea livrării pieselor în cazuri AOG
  • Informează colegii de la Secţia Achiziţii şi Logistică pentru efectuarea urgentă a devamării și primirii pieselor urgente direct de la navă
  • Respectă şi execută cerinţele protecţiei şi securităţii a muncii, igienii sociale, securităţii antiincendiare

Beneficii:

  • Angajare oficială. Pachet social complet;
  • Salariu motivant
  • Lucru într-o echipă tânără, prietenoasă și pasionată

Persoanele care sunt interesate sunt rugate să expedieze CV-ul pe adresa jobs@hisky.aero menționând denumirea jobului în mesaj.